XXV edycja OLIMPIADY

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Olimpiada przeznaczona jest dla szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Konkursu składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. Najlepsi uczestnicy etapu szkolnego, w dalszych etapach dodatkowo muszą zaprezentować swoje umiejętności, przeprowadzając akcje sportowe i prozdrowotne w swoich śwrodowiskach lokalnych, a w finale przystępując do egzaminu z pierwszej pomocy. W tym roku po raz kolejny partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska.

Patronat nad XXV edycją Olimpiady zgodzili się objąć: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jak zgłosić się do Olimpiady?

Pierwszy etap Olimpiady odbywa się w szkołach w listopadzie każdego roku. Jeśli jesteś uczniem i chcesz wziąć udział w Olimpiadzie zgłoś się do opiekuna Szkolnego Koła PCK lub dyrektora szkoły. Jeśli jesteś opiekunem SK PCK lub dyrektorem szkoły i chcesz, aby Twoi uczniowie mogli wziąć udział w Olimpiadzie – zgłoś się do Oddziału Rejonowego PCK lub Oddziału Okręgowego PCK, tam w zależności od wybranej formy przeprowadzenia testu, czekają gotowe pytania testowe w wersji papierowej lub wskazówki jak wziąć udział w teście on-line. Wykaz wszystkich oddziałów rejonowych i okręgowych PCK znajdziecie Państwo TU.
Chcesz wziąć udział w wersji on-line? Skorzystaj z poniższych instrukcji obsługi.

Instrukcja dla nauczycieli

Instrukcja dla uczniów

 

Zobacz nasz FILM:
 

Zobacz też:

Profil Facebook - Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Profil Facebook - Zrównoważoną przyszłosć tworzymy już teraz

NAGRODA

Finaliści w kategorii ponadgimnazjalnej po raz kolejny powalczą o indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wyróżnieniem dla najlepszych uczestników jest również sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzą razem trzy dni uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, zdobywając nowe umiejętności, integrując się i dobrze się bawiąc.

OLIMPIADA W LICZBACH

W 2016 roku na wszystkich etapach konkursu wzięło udział 34 000 uczniów, do finału dostały się 32 osoby. Od 2002 r. w Olimpiadzie wzięło udział prawie 450 000 uczniów.

TERMINARZ

Etap szkolny: 14 – 18 listopada 2016 roku
Etap rejonowy: 16 grudnia 2016 roku
Etap okręgowy: 24 marca 2017 roku
FINAŁ: 25 - 27 maja 2017 roku 

 

PATRONATY :